Biografija

Gimiau 1949 m. birželio 1 d. Šiauliuose. Užaugau vaizdingame Pietų Lietuvos kurorte – Druskininkuose. Iš tėvų žemaičių paveldėjau tvirtą pasiryžimą siekti užsibrėžto tikslo, o iš nuoširdžių dzūkų – jautrumą, dėmesį ir pagarbą žmogui.

 

Baigusi Druskininkų vidurinę mokyklą, 1968 m. įstojau į Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Baigdama studijas ištekėjau už kurso ir grupės draugo Gedimino, gimusio Jakutske, tremtinių šeimoje. Po studijų abu nuvykome dirbti į Alytų. Dirbau medvilnės kombinate cecho terapeute, o nuo 1976 m. esu vilnietė. Iki 1994 m. dirbau Vilniaus universitetinėje “Raudonojo kryžiaus” ligoninėje: apie 10 metų – gydytoja anesteziologe-reanimatologe, po to – gastroenterologe, skyriaus vedėja, ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja ir vyriausiąja gydytoja.

 

Prasidėjus Atgimimui, aktyviai įsitraukiau į Sąjūdžio ir Gydytojų sąjungos veiklą. 1994 m. buvau pakviesta dirbti ministerijos sekretore Sveikatos apsaugos ministerijoje. 1996 m. buvau išrinkta Seimo nare, kuria esu iki šiol. 1996 – 2000 m. trijose iš eilės Vyriausybėse dirbau Socialinės apsaugos ir darbo ministre. 1999 m. atsistatydinus aštuntajai ir devintajai Vyriausybėms, teko laikinai imtis Ministrės Pirmininkės pareigų. 2008 m. lapkričio mėnesį tapau Seimo Pirmininko pirmąja pavaduotoja, o 2009 m. rugsėjį – buvau išrinkta Seimo Pirmininke. 2012-2016 m. Seimo kadencijoje ėjau Seimo Pirmininko pavaduotojos pareigas, priklausiau Seimo Biudžeto ir finansų komitetui, vadovavau Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasmininimo, Laisvės premijų komisijoms.

 

Pirmajame 2016-2020 m. kadencijos Seimo posėdyje TS-LKD frakcijos kolegų ir naujojo Seimo Pirmininko valia bei viso Seimo sprendimu man buvo patikėtos Seimo Pirmininko pavaduotojos nuo opozicijos pareigos. Antrą kadenciją iš eilės vadovauju Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijai. Taip pat priklausau Sveikatos reikalų komitetui. 

 

Stengiuosi aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime, domiuosi socialinėmis, sveikatos apsaugos problemomis, bendrauju ir bendradarbiauju su įvairiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, ypač dirbančiomis šeimos, bendruomenės, pilietinės visuomenės stiprinimo srityse. Man yra suteiktas Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas. 2019 metais Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu už nuopelnus Lietuvos Respublikai man buvo įteiktas Lietuvos valstybės apdovanojimas - Vytauto Didžiojo ordino Didysis kryžius. Esu Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko pirmoji pavaduotoja, partijos Prezidiumo narė, mūsų frakcijos Seime pavaduotoja.

 

Drauge su vyru užauginome du vaikus, Silviją ir Gediminą, kurie dabar jau patys yra sukūrę savo šeimas. Turime ir šešis anūkus – Austėją Elžbietą, Ievą, Saulę Mariją, Gediminą, Teodorą ir pagranduką Liudviką. Kiekvieną nuo politinės ir visuomeninės veiklos laisvą minutę stengiuosi praleisti su savo šeima. Ir nėra svarbu, ką veikti, - tiesiog gera visiems būti drauge.

 
Kalbėkimės
Dienotvarkė
Liepa
PATKPŠS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
© 2020. Visos teisės saugomos