Nuostatos

Mielieji,

 

Daug metų būdama tarp Jūsų, dirbdama kartu su Jumis, nuosekliai laikiausi savo įsitikinimų, kuriuos grindžiau, grindžiu ir grįsiu svarbiausiais savo ir savo bendražygių gyvenimo principais – dora, sąžine, nuosaikumu ir tarpusavio pasitikėjimu. Vadovaudamiesi jais, mes stengiamės sukurti užuovėją bei atsvarą nedorų žmonių ir kai kurių politikos veikėjų skleidžiamai baimei, melui, veidmainiavimui ir populizmui.

 

Pagrindinės vertybės visuose mano darbuose buvo ir bus šeima, bendruomenė, darbas, namai ir sveikata.

 

Tvirtai tikiu, kad:

 

  • šeima yra sveikos visuomenės pamatas. Stipri valstybė yra ta, kuri ne tik padeda visiems, negalintiems savimi pasirūpinti, bet ir visokeriopai remia žmones, pasiryžusius susisaistyti tvirtais santuokos, ugdančios mūsų valstybės ateities piliečius, saitais. Valstybė privalo ne tik gerbti šeimą pasiryžusius kurti vyrą ir moterį, bet ir jiems padėti, kad, gimus vaikui, jie galėtų džiaugtis nauja gyvybe, o ne linkti po sunkia finansinių rūpesčių našta.
  • tvirta bendruomenė - pasitikėjimo savimi ir savo valstybe pagrindas. Valstybė stiprėja tada, kai jos piliečiai pasirengę visada veikti išvien, kai žmogus nebijo aukotis vardan savo artimo ar kaimyno, nes žino: ištikus nelaimei, jis irgi sulauks pagalbos. Tad politikai privalo prisidėti kuriant ir stiprinant tikrą bendruomeninį, patriotinį ugdymą mokyklose, diegiant solidarumo, geros valios ir pasitikėjimo pagrindus jaunų žmonių širdyse. Beje, viena svarbiausių darbo rankų ir protų emigracijos priežasčių – būtent žmogiškų santykių tarp darbuotojo ir darbdavio stoka. Todėl mokykloje vaikai turi gauti ne tik žinių tolesniems mokslams ar darbui, tačiau ir doro bei garbingo žmogaus ir piliečio pagrindus. Mokykla - pagrindinis valstybės įrankis formuojant naują, savo bendravimą padorumu ir pagarba grindžiančią piliečių kartą.
  • kiekvienas žmogus turi teisę į darbą, kurį dirbti geba geriausiai. Tačiau žodžių junginys „teisė į darbą“ apima ir teisingą atlyginimą dirbantiems, ir valstybės pagalbą darbo ieškantiems. Stiprioje valstybėje darbdavys ir darbuotojas - partneriai, o ne priešininkai. Stipri valstybė suvokia, kad pašalpos tėra laikina priemonė, ir jos užduotis - ne padaryti žmones išlaikytiniais, bet padėti jiems patiems tvarkyti savo gyvenimą, būti už jį atsakingiems.
  • jaukūs ir saugūs namai - kiekvieno žmogaus svajonė, kurią stipri valstybė privalo padėti įgyvendinti. Tai reiškia ne tik veiksmingą būsto kreditavimo programą, lengvatas jaunoms šeimoms, norinčioms gerinti gyvenimo sąlygas, bet ir kokybiškas komunalines paslaugas už prieinamą kainą, pagarbą privačiai nuosavybei, saugumą tiek namuose, tiek gatvėje.
  • stipri valstybė – ta, kuri sugeba ginti savo piliečius, kuri, investuodama į sveikatos apsaugą bei švietimo sistemą, investuoja į dabartį ir ateitį. Kiekvienas žmogus turi teisę į visavertį, orų gyvenimą, ir valdžios pareiga – sukurti tam sąlygas, leisti skleistis žmogaus iniciatyvai.

 

Kad šios idėjos virstų realybe, turime dirbti kartu. Tik taip galime įveikti Lietuvą slegiančius sunkumus, išspręsti tas problemas, dėl kurių daug žmonių paliko savo šalį, ieškodami geresnio ir saugesnio gyvenimo svetur. Tik doru ir sąžiningu elgesiu, dėmesingu ir atviru bendravimu pajėgsime atkurti pasitikėjimą vienas kitu. Be nuoširdžių tarpusavio santykių, be elementaraus kasdienio žmogiškumo net didelės ekonominės pergalės nesugrąžins tikėjimo savimi ir savo valstybe.

 

Išgirsti šalia esantį žmogų, jeigu reikia, - pasirūpinti juo – turėtų būti nerašyta visuomenės taisyklė ir kiekvieno iš mūsų žmogiškoji pareiga. Tad kviečiu – pradėkime nuo savęs. Tikriausiai šalia kiekvieno iš mūsų gyvena žmonių, kuriems dažnai trūksta ne tik ir ne tiek finansinės paramos, kiek  paprasčiausio šilto žmogiško dėmesio. Pasirūpinkime tais, kurie arčiausiai mūsų.

 

Tik kartu galime būti stipresni, tik kartu galime kurti gražesnę Lietuvą, kurioje būtų gera gyventi ir į kurią visada norėtųsi grįžti.

 

 
Kalbėkimės
Dienotvarkė
Rugpjūtis
PATKPŠS
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
© 2020. Visos teisės saugomos