Požiūris

Šeima didžiausia atsvara

Nors prieš šį pokalbį ir sutarėme nekalbėti apie politiką, tačiau vis vien negaliu nepaklausti apie Jūsų gebėjimą būti viena iš žymiausių Lietuvos politikių ir kartu išlikti šeimos moterimi. Nes tikrai ne kartą esate teigusi, kad neįsivaizduojate karjeros be šeimos...

 

Tikrai, be šeimos savo gyvenimo ir karjeros neįsivaizduoju. Nes visų pirma esu moteris: mama, močiutė, žmona. Ir tik paskui – politikė. Vyras man - vienas artimiausių ir svarbiausių žmonių. Nes į jo petį visada galiu atsiremti, visada žinau, kad iš jo sulauksiu vertingų patarimų ir pastabų. Gal pasirodysiu senamadiškai sakydama, kad moteriai ir vyrui visuomet svarbiausia turi būti šeima, o ne karjera. Nes sėkmingą gyvenimą galima kurti tik tvirtai stovint ant tvirtų pamatų, o toks pamatas – tai šeima. Galbūt yra žmonių, kurie gali pradėti siekti profesinių aukštumų ir nesukūrę šeimos, tačiau esu įsitikinusi: kiekvieno žmogaus gyvenime ateina diena, kada suprantame, jog vien karjeros negana, kad trūksta kažko tikro ir pastovaus.

 

Ir šią atramą Jums suteikia vyras?

 

Ne tik vyras, bet ir vaikai, dabar jau ir per pastaruosius metus pagausėjęs anūkėlių būrys. O taip pat ir mano vaikų sutuoktiniai ir jų tėvai. Tie, kam tai jau yra tekę patirti – žino, koks tai jausmas. O to dar nepatyrusiems nuoširdžiai linkiu sulaukti tokių dienų, kai galėsite patirti tą nepakartojamą ir net sunkiai žodžiais apsakomą jausmą būti kartu su gausia šeima ir mylėti bei jaustis mylimai. Juk todėl net ir į oficialią savo biografiją esu įsirašiusi: kiekvieną nuo politinės ir visuomeninės veiklos laisvą minutę stengiuosi praleisti su savo šeima. Ir nėra svarbu, ką veikti, - tiesiog gera visiems būti drauge.

 

Sakote, kad nėra svarbu, ką veikti. Bet ką veikiate susirinkę draugėn?

 

Ir ko tik neveikiame! Pradedant paprasčiausiais namų buities darbais ir baigiant smagiomis akimirkomis per įvairias šeimos šventes. Taip, tenka drauge ir kambarius siurbti, ir langus plauti, žiemą sniegą kasti, su anūkais slėpynes, gaudynes žaisti, kartu gaminti maistą ar net pašėlti skambant muzikai. Neslėpsiu – mėgstu ir gerą muziką, ir pagal ją pašokti..

 

Gal be jau paminėtų turite ir kitų moteriškų „silpnybių“? Regis pernai vienos mados laidos žiūrovai ir interneto naudotojai Jus buvo išrinkę stilingiausia Lietuvos politike. Dažnas pastebi, kad skoningai derinate sages ir auskarus, gal dar turite kokių nors širdžiai brangių aksesuarų?

 

Sages tikrai mėgstu nuo jaunystės ir esu jų sukaupusi gal daugiau nei dvidešimt. Jas keisdama galiu paįvairinti ir pagyvinti tą patį rūbą. Ir beveik visas jų esu gavusi dovanų, nes visi artimieji ir draugai žino apie šią mano „silpnybę“. O auskarus išties stengiuosi derinti su sagėmis. Tačiau ausis prasivėriau tik sulaukusi 35 metų amžiaus – pakankamai vėlai, tačiau iki to laiko nebuvo naujų technologijų ausų pervėrimui ir anksčiau, baimindamasi skausmo, tokiam žingsniui nesiryžau. Turiu dar širdžiai mielą ir patogų laikroduką.

 

Prieš keletą metų, išrinkta Lietuvos metų moterimi, sakėte: Niekuomet neturėjau kaukių, esu nesuvaidinta Degutienė. Ar tikrai visuomet pavyksta būti savimi?

 

Prieš kažkuriuos rinkimus partiją konsultavę žmonės man bandė sakyti, neva turiu kurti kažkokį įvaizdį. Tačiau dar tuomet atsakiau, kad esu tokia, kokia esu ir nesiruošiu savęs pardavinėti kaip saldainio. Juk visi mane pažįsta tokią, kokia esu. Vieniems patinku, kitiems - ne, vienus mano emocijos žavi, kiti jų negali pakęsti. Todėl kai mano pažįstami sako, kad visai nepasikeičiau, priimu tai kaip didžiausią įvertinimą.

 

Tačiau vis vien su kažkuo pasitariate: kaip rengtis, ką dėvėti?

 

Čia vėl galime grįžti prie šeimos. Nes pirmojo įvertinimo sulaukiu iš savo vyro Gedimino. Jei jau jis pasako komplimentą ar nepareiškia pastabų – galiu būti tikra, kad apsirengiau ar pasipuošiau tikrai be priekaištų.

 

Kas padeda išsaugoti vidinę ir išorinę ramybę? Juk turbūt darbe pasitaiko nemažai įtemptų akimirkų?

 

Sakyčiau, kad tikėjimas, jog kiekvienas žmogus gali ir turi tobulėti. Ir įsitikinimas, kad viską reikia pradėti nuo savęs: ne stengtis kitą perauklėti, o save. Per gyvenimą išsiugdžiau vidinę savitvardą. Žinoma, kad kartais susivaldyti būna labai sunku, nes viskas viduje verda. Ne visuomet ir man tai pavyksta, ypač jei sakoma netiesa, meluojama arba šmeižiami mano šeimos nariai.

 

Interviu TS-LKD leidiniui "Žmonių istorijos", 2012 m. rugpjūtis

2012 rugpjūčio 31
 
Kalbėkimės
Dienotvarkė
Rugpjūtis
PATKPŠS
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
© 2020. Visos teisės saugomos