Požiūris

Irena Degutienė atsakė į laikraščio "Draugas" klausimus

1.      Kodėl JAV gyvenantys lietuviai turėtų balsuoti Seimo rinkimuose? Ir kodėl  turėtų balsuoti būtent už jus?

 

Kiekvieni Seimo rinkimai – tai galimybė Jums pasinaudoti demokratijos teise ir išreikšti savo nuomonę, kokiu keliu turėtų žengti Lietuva per artimiausius ketverius metus. Pabandysiu pateikti palyginimui tokį dalyką: gana dažnai tarpusavyje besikalbantys ir kokios nors apklausos rezultatus aptariantys žmonės piktinasi, kad apklausos neatspindi jų nuomonės, kad niekas niekuomet jų neapklausia. Tad galime į Seimo rinkimus pažvelgti ir kaip į tokią galimybę sudalyvauti visos tautos apklausoje. Būkite tie, kurių nuomonė patenka į šią apklausą ir žinokite, kad kiekvieno Jūsų balsas yra svarbus ir daug ką lemia.

Na o kodėl žmonės turėtų balsuoti už mane? Manau ir tikiuosi, kad jau dvi kadencijas atstovaudama Jūsų interesams Seime Jūsų nenuvyliau. Stengiausi išklausyti, išgirsti, įsiklausyti į kiekvieną sprendžiant valstybės ir jos žmonių klausimus. Mane Jūs pažįstate ir žinote, ko iš manęs galima tikėtis ir ko – ne. Manau, jog darbo politikoje patirtis, kaip ir kiekviename kitame darbe, yra vertinga ir reikalinga. Todėl kviečiu Jus visus talkon, nes tik kartu galime būti stipresni, kartu kurti gražesnę Lietuvą, kad čia norėtųsi grįžti, kad čia būtų gera gyventi.

 

2.      Kaip manote, ar emigravęs lietuvis turėtų prarasti Lietuvos pilietybę, jei tampa kitos šalies piliečiu?

 

Esu įsitikinusi, kad kiekvienas Lietuvą mylintis lietuvis privalo saugoti vieną iš ryšio su tėvyne atributų – pilietybę ir stengtis jos neprarasti. Tačiau niekas negali priversti žmogaus elgtis vienaip ar kitaip – tai turi būti paties žmogaus apsisprendimas. Tačiau dabar esame tokioje situacijoje, kai po Konstitucinio Teismo išaiškinimo mums lieka tik vienas kelias dėl pilietybės: bendromis jėgomis rengti referendumą ir keisti Konstituciją, nes kad ir kiek buvo bandymų spręsti šią problemą per įstatymus, visi tokie bandymai buvo nesėkmingi. Todėl aš tikrai linkėčiau, kad mažiau jėgų būtų skiriama ginčams kas čia labiau ar mažiau dėl to kaltas, bet susitelkti ir bendromis Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių lietuvių pastangomis surengti referendumą dėl pilietybės, jame dalyvauti ir paraginti dalyvauti Lietuvoje likusius artimuosius, ir taip galų gale priimti aiškų sprendimą ir padėti tiek metų besitęsiančioje istorijoje tašką.

 

3.      Seimo rinkimuose dalyvauja rekordinis skaičius partijų bei politinių sąjungų – net dvidešimt septynios. Ar tai demokratijos plėtros, ar nusivylimo Lietuvos politika ženklas?

 

Visuomet sakau, kad galimybė žmonėms rinktis yra labai gerai. Gerai, kad žmonės turi idėjų, minčių, tikslų ir nori juos įgyvendinti. Todėl ir partijų gausa savaime nėra nieko blogo. Blogiau tik tai, jei tos partijos gimsta ne kaip pozityvus judėjimas, bet kyla iš nesusikalbėjimo, tarpusavio nesutarimų ar dar blogiau – savanaudiškų tikslų. Todėl apibendrinčiau: yra gerai, kad yra iš ko rinktis ir kiekvienas gali pasirinkti, tačiau rinkitės atsakingai!

 

4.      Kokią Lietuvą matote 2016 m., prieš kitus Seimo rinkimus?

 

Matau sustiprėjusią, galutinai ekonominio sunkmečio pasekmes įveikusią ir modernią Lietuvą, kuri žino ant kokių vertybinių pamatų yra statomas valstybės pastatas. Kurioje bus daugiau besišypsančių ir laimingų žmonių. Kurioje bus daugiau teisingumo ir mažiau bereikalingo biurokratizmo, daugiau tarpusavio pasitikėjimo ir mažiau nesantaikos bei smurto. Tikiu, kad po ketverių metų Lietuvos žmonės galės su dar didesne viltimi žvelgti į ateitį ir gyventi oriau. Tikiu, kad Jūsų pasitikėjimas ir parama leis man prie to prisidėti.

 

Daugiau inforamcijos rasite:

http://www.draugas.org/10-04-12wilbur.rinkimai.html

2012 spalio 10
 
Kalbėkimės
Dienotvarkė
Rugpjūtis
PATKPŠS
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
© 2020. Visos teisės saugomos