Požiūris

Lietuvos žinios: Naujasis Irenos Degutienės amplua

Buvusi laikinoji premjerė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė, praėjusios kadencijos Seimo vadovė Irena Degutienė nusprendė nerti į naują veiklą. Nuo šiol ji darbuosis viešuosius finansus kuruojančiame Seimo Biudžeto ir finansų komitete (BFK), tuo nustebindama kai kuriuos savo kolegas.

 

Pagal išsilavinimą gydytoja, net keturias kadencijas iš eilės Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete (SRDK) dirbusi praėjusios kadencijos parlamento pirmininkė nepanoro dar ketverių metų praleisti tame pačiame komitete. I.Degutienė LŽ patvirtino pati išreiškusi pageidavimą pasukti į Seimo BFK.
Vakar pirmąjį posėdį surengęs komitetas ne tik naujuoju pirmininku išsirinko socialdemokratą Bronių Bradauską, bet ir pasiskirstė kuruojamas veiklos sritis. Naujoji parlamento vicepirmininkė apsiėmė kuruoti socialinių reikalų sritis. Tačiau, anot Seimo BFK narės, pirmiausia jai bus ypač "įdomu pažiūrėti", kaip pasikeis kitų metų biudžeto projektas, jį peržiūrėjus naujajai Vyriausybei.
Tiek valdančiųjų, tiek opozicijos atstovai neslepia kiek nustebę dėl tokio I.Degutienės veiklos posūkio. Tačiau viliamasi, kad buvusios Seimo pirmininkės sukaupta patirtis, jei tik pavyks užgniaužti partinius reikalus, pagelbės konstruktyviam komiteto darbui.


Prižiūrės naująjį biudžetą


Įtakinga konservatorė, LŽ aiškindama savo apsisprendimą dirbti BFK, neslėpė, kad šis komitetas jai tapo artimiausias ir todėl, kad čia dirbdama ji turės galimybę kuruoti su Valstybinio socialinio draudimo fondu ("Sodra") bei socialine apsauga susijusias sritis. "Visi valstybės biudžetai yra sunešami į šį komitetą. Dabar mums kaip niekad svarbūs pensijų fondai. Tad jei norime kompleksiškai tvarkyti visą pensijų sistemą, pagrindinis komitetas bus BFK. Tarp abiejų komitetų yra daug sąlyčio taškų, tad tik šiek tiek keičiu savo darbo kryptį. Iš esmės ir toliau dirbsiu su tomis pačiomis problemomis", - dėstė ji.
Vis dėlto paklausta apie svarbiausius pirmalaikius darbus I.Degutienė tikino "neatsistebinti naujuoju premjeru renkamo Algirdo Butkevičiaus valstybės viešųjų finansų supratimu". "Tikrai bus įdomu pažiūrėti, kokį pataisytą biudžetą atneš naujoji Vyriausybė ir kokios bus jų makroekonominės prognozės. Būsimasis premjeras kalba net labai kontroversiškai. Jis bus priverstas laikytis fiskalinės drausmės įstatymo, tačiau čia pat žarstomi pažadai didinti ir sveikatos apsaugos, ir socialinių reikalų, ir švietimo finansavimą. Reikia suvokti, kad visi siektų šioms sritims gerinti finansavimą, tačiau galimybės ribotos", - pažymėjo parlamento vicepirmininkė.


Partiniai principai neišlįs


Be I.Degutienės, BFK taip pat dirbs socialdemokratai - ekonomikos mokslus baigę B.Bradauskas, Andrius Palionis, Algirdas Sysas, Darbo partijos atstovai - taip pat ekonomikos mokslus krimtusi Vitalija Vonžutaitė, inžinieriai pagal specialybę Petras Narkevičius, Raimundas Markauskas, konservatoriai fizikas Jurgis Razma, inžinierius Rytas Kupčinskas, Liberalų sąjūdžio narys prof. ekonomikos mokslų dr. Kęstutis Glaveckas, "tvarkietis" ekonomistas Kęstutis Bartkevičius, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovė viešąjį administravimą baigusi Rita Tamašunienė ir "Drąsos kelio" frakcijos narys prof. ekonomikos mokslų dr.Povilas Gylys.


Naujuoju komiteto pirmininku vakar išrinktas B.Bradauskas LŽ sakė, kad viliasi konstruktyvaus ir produktyvaus darbo, kurio neužgoš partiniai principai. "Šiandien sutarėme, kad vienas kito nepertraukinėsime, leisime kalbėti, bet svarbiausia, ką šiandien pridūriau, kad būtų pamiršti visi partiniai reikalai, kiek tai įmanoma. Komitete svarbiausia konkretumas, o tai, kad, be I.Degutienės, jame bus ir profesoriai P.Gylys, K.Glaveckas, kiti patyrę politikai, leis priimti apgalvotus sprendimus", - LŽ kalbėjo jis.


Praėjusią kadenciją Seimo BFK vadovavęs vakar komiteto vicepirmininku išrinktas K.Glaveckas į kiek netikėtą I.Degutienės norą prisidėti prie komiteto reagavo su džiaugsmu. "Per tiek metų politikoje eidama atsakingas pareigas ji gerai išmano visus šiuos dalykus. Iš mano pusės - tik sveikinamasis žodis", - LŽ teigė parlamentaras.


Jam pritariantis P.Gylys pažymėjo, kad kritiškai tokio buvusios Seimo vadovės apsisprendimo vertinti negalima, nes šiuo metu viešuosius finansus išmanančių "seimūnų" yra labai mažai.

 

Straipsnį galite rasti:

http://www.lzinios.lt/Lietuvoje/Naujasis-Irenos-Degutienes-amplua

2012 lapkričio 22
 
Kalbėkimės
Dienotvarkė
Rugpjūtis
PATKPŠS
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
© 2020. Visos teisės saugomos