Mokėtojas bitkoinas, Investuoti į bitkoinus yra

Bitkoinas, UAB

mokėtojas bitkoinas

Bitkoinai nėra oficialiai pripažinta valiuta. Lietuvos bankas teigia, kad bitkoinai šiuo metu nėra reglamentuoti nei Europos Sąjungos, nei Lietuvos Respublikos teisės aktuose, todėl šioje srityje veikiančių subjektų veikla nėra licencijuojama, o tokios valiutos naudotojai nėra apsaugoti.

mokėtojas bitkoinas

Mokėtojas bitkoinas centrinio banko, asmenys, perkantys ar naudojantys tokias valiutas, prisiima mokėtojas bitkoinas su jomis susijusią riziką ir atsakomybę už galimus nuostolius. Virtualią valiutą, tokią kaip bitkoinas, galima įsigyti virtualioje keitykloje už tikrus pinigus arba tiesiogiai iš asmenų, turinčių šios valiutos. Bitkoinai laikomi asmeninėje sąskaitoje, vadinamoje skaitmenine pinigine ang.

mokėtojas bitkoinas

Su piniginės pagalba galima nusiųsti bitkoinų kitiems vartotojams, galintiems juos priimti, arba vėl juos konvertuoti į įprastą valiutą. Oficialaus bitkoino apibrėžimo nėra, tačiau kai kurios šalys jau ima jį traktuoti kaip tam tikrą turtą ir taikyti jam kapitalo prieaugio mokesčius. Lietuvoje tokio mokesčio dar nėra, tačiau mūsų šalies mokesčių inspekcija pajamoms, gautoms už virtualios valiutos — bitkoinų pirkimą—pardavimą taikys Lietuvos Respublikos gyventojų tendencijos linijos kanalas mokesčio įstatymo GPMĮ nuostatas.

mokėtojas bitkoinas

Pagal GPMĮ 2 str. Gyventojų pajamos, gautos iš virtualios valiutos bitkoinų pirkimo—pardavimo apmokestinamos kaip individualios veiklos pajamos jeigu tai ne išvestinių finansinių priemonių realizavimo pajamosjeigu gyventojai perka—parduoda minėtą valiutą siekdami iš to gauti ekonominės naudos sau, t.

mokėtojas bitkoinas

Pajamos gautos iš tokios rūšies individualios veiklos, apmokestinamos taikant 5 proc. GPMĮ taikymo tikslais virtuali valiuta bitkoinai laikytini turtu, todėl tais atvejais, kai gaunamos atsitiktinės virtualios valiutos pardavimo pajamos jos apmokestinamos kaip kito turto nenurodyto GPMĮ 17 str.

Skirtumas tarp pardavimo ir įsigijimo kainų apmokestinamas taikant 15 proc.

mokėtojas bitkoinas

Tokiais atvejais, deklaruojant atitinkamų mokestinių metų gautas pajamas pagal GPMĮ 17 str.

Taip pat žiūrėkite